Jak ważna jest pasja?

Pasja, coś o czym zrobiono już miliardy piosenek, o czym wszyscy mówią … i większość dalej szuka. Czy jesteś tym szczęściarzem, co ją znalazł, czy tym który dopiero jej szuka? A może w ogóle nie chcesz jej szukać?

Zacznijmy od tego czym ona jest. Pasja - to po prostu coś, co musimy robić, bo bez tego jesteśmy nieszczęśliwi. Dla jednych jest to sport, dla innych malowanie, dla trzecich zbieranie orzechów. Nawet gry komputerowe - też mogą być pasją. Nikt o zdrowych zmysłach nie poświęcał by kilku cennych godzin życia dziennie na coś, co nie jest jego pasją, prawda?

Tak naprawdę każdy ją ma. To, co robimy na co dzień, kiedy mamy czas wolny, często jest naszą pasją. Nawet oglądanie telewizji może nią być! Tylko przydałoby się, aby pasja była budująca, a telewizja raczej w definicję budującej się nie wspasowuje… :)

Tylko dlaczego tak niewielu z nas ją dostrzega? Niewielu z nas zauważa, co jest dla niego ważne i co go pasjonuje - marnujemy czas w pracy, której nie lubimy, robiąc rzeczy, których nie lubimy. W wyniku tego mamy życie, którego nie lubimy.

A co z osobami które mają pasję? Są na świecie osoby, które często sami podziwiamy - jedni mają sieci pensjonatów, drudzy zdobyli osiągnięcia sportowe i dziś jeżdżą po świecie, a inni mają w domu osprzęt jak biuro FBI, a sami potrafią włamać się do największych banków. Rzadko kiedy są to osoby, które robią coś bo tego nie lubią - wysokie umiejętności wymagały lat pracy. Ciężkiej - nikt kto tej pracy nie lubi, nie wytrzymałby jej.

I jak, uznaliście że pasja jest w życiu ważna? Na odpowiedzi czekamy w komentarzach - a jeśli Waszą pasją są podróże, mamy dla Was świetne propozycje!