Muzeum Iluzji Magiczny Zawrót Głowy

Kto lubi programy w rodzaju “Pułapki umysłu” czy “Jak oszukuje Cię mózg” - powinien wyjść stąd z szerokim uśmiechem na ustach i garścią nowych wiadomości w głowie. Wizyta tutaj gwarantuje przednią zabawę, doprawioną praktyczną nauką praw fizyki i optyki.

W Muzeum Iluzji przygotowano ponad 100 interesujących eksponatów i stanowisk, które mogą wyprowadzić w pole nawet najtęższe umysły. Rysunkom, grafikom, krzywym zwierciadłom, animacjom, “magicznym urządzeniom” czy zabawkom (pochodzącym nawet z XIX wieku) często towarzyszą objaśnienia zasad ich funkcjonowania. Oczywiście wystawa jest bardzo interaktywna. Uzupełnieniem Muzeum Iluzji jest sklepik z różnorodnymi gadżetami.

“Magiczny Zawrót Głowy” czeka na każdego, kto zdecyduje się przekroczyć próg sali wystawowej na V piętrze wieży władysławowskiego Domu Rybaka. Dwa poziomy niżej mieści się Muzeum Motyli. Bliźniacze placówki o wizualnych trikach (i tak samo owadach) działają w Łebie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje. To główna zasada w Muzeum Iluzji, gdzie przygotowano ponad setkę różnych przedmiotów i stanowisk prezentujących rozmaite sztuczki wizualne i złudzenia optyczne. Przy okazji można pogłębić swoją wiedzę z dziedziny fizyki. “Magiczny Zawrót Głowy” jest jedną z interesujących propozycji wieży Domu Rybaka.

Komentarze (1)
Anonim 25.08.2021 17:55

Muzeum samo w sobie ciekawe dla dzieci, dorosłych nic tam nie zadziwia, ilość wpuszaczanych osób za duża na tak małe pomieszczenie ocena 3 na 10 .Już bym tam nie pojechała z dziećmi strata pieniędzy.

Dodaj komentarz