Aleja Gwiazd Sportu

W dawnej wiosce, a obecnie dzielnicy Cetniewo, znajduje się Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Latem na tamtejszych obiektach odbywa się Festiwal Sportu, na który zjeżdżają polskie gwiazdy mnóstwa wyczynowych dyscyplin. Na części promenady w 2000 roku powstała Aleja Gwiazd Sportu.

Dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców, corocznie odsłania się wiele mosiężnych gwiazd związanych z wybitnymi sportowcami. Każda gwiazda posiada wygrawerowane nazwisko, imię oraz dyscyplinę. Wśród już ponad 100 gwiazd można spotkać wszystkich najwybitniejszych dawnych i obecnych sportowców, zarówno dyscyplin letnich jak i zimowych. Cetniewski ośrodek jest również organizatorem wielu międzynarodowych imprez sportowych.

Warto dodać, iż przy zejściu na plażę ustawiono popiersie Antoniego Abrahama - pisarza, nazywanego "Królem Kaszubów" propagatora polskości tego regionu i całego Pomorza.

Źródło zdjęcia: https://wladyslawowo.pl/

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jako że we Władysławowie funkcjonuje ośrodek przygotowań dla olimpijczyków, sportowcy są szczególnie hołubieni w tym mieście. Latem organizowany jest Festiwal Sportu, a od 2000 r. kulminacją święta jest uhonorowanie kolejnych zawodników, trenerów i działaczy. Swoje spiżowe gwiazdy w granitowej płycie ma tutaj już ponad 100 mistrzyń i herosów sportowych aren (zdj. użyczone).

Komentarze (0)
Dodaj komentarz